ALYAN BLOG

Yılbaşı Gecesi Atıştırmalık Önerileri

Bir yılı geride bırakırken Aralık ayı geldiğinde hepimizin içini bir heyecan sarar. Geride bıraktığımız yılın hayatımıza kattığı güzel anları biriktirebildiysek ne mutlu bize.

DAHA FAZLASI

Çocuklar Alyan Dünyası’nın Keklerini Çok Sevdi

Kek, çocukların her dönem en sevdiği tatlı atıştırmalık… Anne keki, doğum günü keki, okul çantasındaki keklerin her türlüsü… Keklerin çocuklar tarafından bu kadar tercih edilme nedeni tatlı oluşu ve açlığı bastırması. Keklere yetişkinler olarak biz e bayılırız ama çocuklarda yeri bir başka.

DAHA FAZLASI

FAVORİ ALYAN ÇİKOLATANIZ İLE DÜNYA KAHVE GÜNÜNÜ KUTLAYIN

Sabah uyanabilmek için bir bardak espresso, öğle yemeğinden sonra bir fican cappucino, akşam yemeğinin ardından ise günün yorgunluğunu atmak için Türk Kahvesi.. Kahve severlerin en sevdiği gün “1 Ekim Dünya Kahve Günü” Kutlu Olsun!

DAHA FAZLASI

Çikolatanın Mutlulukla Bir İlgisi Olmalı

Çikolata aşığıysanız, çok sevdiğiniz bu lezzetin her lokmasında büyük bir mutluluk yaşayacaksınız. Çikolatanın kimyasal bileşiminin ruh halimizi yükselten endorfin salınımından sorumlu olabileceğini gösteren bilimsel çalışmalar var...

DAHA FAZLASI

Hurma ile Lezzetlenen Muhteşem Tarifler

Hurma meyvesi yaygın tüketimi sayesinde hemen hemen her lezzetin içerisine dahil edilebiliyor. Alyan Gıda Labanh markası ile ürettiği, faydaları saymakla bitmeyen hurmanın içerdiği zengin vitaminler ve minerallerle doğadaki en sağlıklı yiyecekler arasında sayılıyor. Böylesine faydalı ve tadı doyumsuz olan hurma meyvesini formumuzu korumak adına yapabileceğimiz her türlü tarifte kullanabiliriz.

DAHA FAZLASI

Kurban Bayramı Çikolatası Özeldir

En küçüğünden en büyüğüne kadar hepimizin heyecanla beklediği Kurban Bayramı, yine tüm neşesiyle bizleri bir araya getirmeye geldi. Bayram denildiği zaman ilk akla gelen ...

DAHA FAZLASI

Yaz Aylarında Beslenme

Tüm sene boyunca özlemle beklediğimiz yaz ayı geldi. Her daim yazın yeri farklıdır. İçimizi ısıtan güneşin enerjisi ile harika bir tatil planlamak, sevdiklerinizle eğleneceğinizi hayal etmek ve sonunda gerçekleştirmek için doğru zaman geldi…Bu dönemde güneşin etkisinin yaşam enerjimize yansıması ile formumuzu korumak aslında daha da kolaylaşıyor.

DAHA FAZLASI

KUTLAMALARIN TERCİHİ ALYAN

İki yıldır kutlamalarımız alıştığımızdan farklı olsa da bu geleneksel alışkanlıklarımızı hiçbir zaman yaşayamayacağımız anlamına gelmiyor. Düğünler, bayramlar, doğumgünü kutlamaları daha küçük gruplar halinde gerçekleşiyor ve bazen yakınlarımızın çoğu görüntülü konuşma sayesinde mutluluğumuzu bizimle paylaşıyor.

DAHA FAZLASI
2021-04-11

RAMAZAN AYI, HURMA ZAMANI !

Hurma meyvesi aslında çölde yetişen bir mucizedir ve insanoğlunun yetiştirdiği en eski bitkilerden biridir. Hurmada insanın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli her şey mevcuttur ve bu özellik başka hiçbir gıdada yoktur.

DAHA FAZLASI
2021-03-15

GÜVENLİ GIDA

Güvenli Gıda konusu son yıllarda herkesin merakla araştırdığı ve bilgi edinmeye çalıştığı bir konudur. İnsan vücuduna zararlı olmayan, alerjik reaksiyonlara sebep vermeyen, besin değeri fazla olan ve herkesin kolayca ulaşabileceği gıda ürünlerine sahip olmak tüm insanların arzu ettiği şeydir...

DAHA FAZLASI

Enerjinin Anahtarı Kahvaltıda Saklı

Kahvaltı güne başlarken olmazsa olmazımız. Güne kahvaltı yapmadan başlamak hem sağlığımız hem de gün içerisindeki motivasyonumuz açısından ciddi önem taşıyor.

DAHA FAZLASI

Kim, Muffin Kek Sevmez ki?

7’den 77’ye herkesin sevdiği bir lezzettir kek. Hele de konu taşınabilir, tadımlık bir muffin kek ise akan sular durur desek yanlış söylemiş olmayız.

DAHA FAZLASI

Özel Anların Çikolata ile İlişkisi

Hepimizin hayatında özel anlamları olup bizim için son derece değerli olan zamanlar vardır. Bu anların neredeyse hepsi “Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım.” cümlesiyle özdeşleştirilen anlardır.

DAHA FAZLASI

Çikolatanın Mutluluk Verdiği Doğru Mu?

Sorunun cevabını bulmak için masallarda anlatıldığı gibi dağlar tepeler aşmak ya da uzak diyarlara yolculuk etmek gerekmez.

DAHA FAZLASI

Çocuklar, Badem Ve Hurmanın Eşsiz Uyumuna Bayılacak

Çocuklar atıştırmalıklara bayılır. Hem göze hem damağa hitap eden atıştırmalıklara hiç bir çocuk hayır diyemez. Bu durum ailelerin en fazla dikkat etmeye çalıştığı bir o kadar da önüne geçemediği bir konudur.

DAHA FAZLASI

Mutluluk Kaynağı Çikolata

Çikolatalar sadece lezzetiyle mi insanları böylesine büyüler yoksa mutluluk vermesinin altında başka nedenler de yatar mı? İlk çikolatayı kim bulmuştur? Çikolata yapımı nasıl gerçekleşir? Çikolata sağlığa iyi gelir mi?

DAHA FAZLASI

Çocuklar İçin Sağlıklı Hazır Atıştırmalıklar

Çocukların gelişim çağında beslenmeleri sağlıkları üzerinde büyük öneme sahip bir konudur. Ana öğünler dışında ara öğünler yapmak da hem çocuklar hem de yetişkinler için önem arz eder.

DAHA FAZLASI

Abur Cuburun En Güzel Hali: Sağlıklı Atıştırmalıklar

Oturup ailecek televizyon izlerken, bilgisayardan işle alakalı belgeleri hazırlarken, bilgisayar oyunlarının dünyasında kaybolup gitmişken, hafta sonu film keyfi yaparken, ders çalışırken, arkadaşlarımızla sohbet ederken kısacası bir şeylerle meşgulken elimiz atıştırmalık bir şeyler arar.

DAHA FAZLASI

Diyetteki Tatlı Krizlerinin Kurtarıcısı: Bitter Çikolata

Sağlıklı beslenmek veya kilo kaybetmek isteyen kişiler beslenme düzenlerini ve günlük diyetlerindeki besinlerin miktarıyla niteliğini ayarlamak durumundadırlar. Porsiyon ayarı ve bazı yeme alışkanlıklarının bırakılmasıyla amaçlarına ulaşan kişileri bu yolda en çok zorlayan şey ise tatlı krizleridir.

DAHA FAZLASI

Okulda Yüksek “Volume”

Sağlıklı atıştırmalıklar, büyüyen bir çocuğun beslenmesinin önemli bir parçasıdır. Çocukluk, büyüme ve gelişme için kritik bir dönemdir ve atıştırmalıklar, çocuğunuzun öğünler arasında ihtiyaç duyduğu önemli besinleri sağlar.

DAHA FAZLASI

Okula Geri Dönmeye Hazır Mısınız?

Okula dönüş, birçok çocuğun korktuğu ve birçok ebeveynin de duymaktan hoşlandığı iki kelime, ancak ne hissederlerse hissetsinler, ailelerin ve çocukların yeni bir okul yılı için yola çıkarken heyecanları eksik olmaz.

DAHA FAZLASI

Damakların Lezzete Doyduğu Harika Zamanlar

Alyan Gıda’nın Hediyelik çikolataları güzel tasarlanmış kutusuyla seçiminizi etkileyecek, aklınızdaki çikolata lezzetine yeni bir pencere açacak ve dünyadaki en iyi çikolatayı tatmanıza imkân tanıyacaktır.

DAHA FAZLASI

Alyan Gıda’nın Mutlu Etmekle Bir İlgisi Var

Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, öyle değil mi? Çikolatanın da mutlu ettiğine dair hem bilimsel hem de duygusal kanıtlar var. E o zaman Alyan Gıda’nın mutlu ettiğine dair duyduğunuz her şeyi aklınızın bir köşesine yazın lütfen. Bayram çikolatası bayram kadar mutlu ve heyecanlı sizleri bekliyor.

DAHA FAZLASI

Alyan Gıda’dan ‘Tatlı’ Dokunuşlar

Alyan Gıda’nın dokunuş yaptığı her şey, sınır tanımayan bir lezzete sahip oluyor. Nasıl mı? Bu durumu en “tatlı” şu şekilde açıklayabiliriz: Farklı ürün yelpazesine sahip olması, dünya lezzetlerini takip etmesi, sürekli yenilik sağlaması, en iyi malzemelerle üretim yapması, uzman ekip ve son teknoloji makinelerinin var olması, Alyan Gıda’nın dünyanın dört bir yanında adının yankılanmasının en güzel sebeplerindendir.

DAHA FAZLASI

Alyan Gıda: Sınırlara Sığmayan Lezzet!

Dünyanın her noktasında bünyesindeki bir marka ile bulunan Alyan Gıda, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Afrika kıtaları başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ihracat yapmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Alyan Gıda, premium çikolata çeşitleri ve kendine ait bahçeden üretilen hurma çeşitleri ile bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen gıda markalarından birisidir.

DAHA FAZLASI

Bayram Çikolatası

Ülkemizin en değerli zamanlarından birisi olan bayramlar, aileniz sevdikleriniz ve dostlarınızla geçireceğiniz özel anlardan birisi olarak her zaman aklınızda yer edinecektir. Bu bayramların en vazgeçilmezi ve olmazsa olmazlarından birisi de bayram çikolatası ile damakları tatlandırma zamanıdır.

DAHA FAZLASI

Çikolata Soslu Sade Kek

Çikolata soslu sade kek, annenizin mutfağından gelen harika kokular kadar sıcak ve bir o kadar lezzetli olan harikulade bu kek Alyan Gıda ayrıcalığıyla Volume markası altında tüketicilerle buluşuyor

DAHA FAZLASI

Hediyelik Çikolata

Hediyelik çikolata olarak sevdiklerinize sunabileceğiniz, Alyan Gıda ürün ailesinin birbirinden lezzetli birçok çeşidi sayesinde mutluluk, sevinç ve neşe dolu beraberlikleri daha da anlamlı hale getirebilirsiniz!

DAHA FAZLASI